ESTENG

TEGEVUSSUUNAD

 

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus (KKEK) tegevus on rajatud kolme peaprogrammi läbiviimisele:

* INFOKESKUSE JÄTKUARENDUS
* EESTI KUNSTI PROMOTSIOON JA VAHENDUS RAHVUSVAHELISTELE KUNSTIÜRITUSTELE
* AASTASÜNDMUSE (NÄITUS, KONVERENTS) INITSIEERIMINE, RAHVUSVAHELISTE SPETSIALISTIDE KUTSUMINE EESTISSE

I    INFOKESKUS

Infokeskus tähendab mitmel eri tasandil töötavat süsteemi, mille eesmärk on rahvusvaheliste sidemete loomine, initsieerimine ja toetamine Eesti kunstielus (professionaalne informatsioon, näitusetegevus, partnerite otsimine erinevate projektide läbiviimiseks, kunstnike teavitamine olemasolevatest võimalustest koostööks rahvusvahelistes üritustes, kogunenud kunstiinfo kasutamise võimaldamine nii kodumaistele kui rahvusvahelistele uurijatele, kuraatoritele, kunstnikele jt.)

1. Infokogu, mida täiendatakse pidevalt, koosneb:

* raamatukogust (nii Eesti kui rahvusvaheline kaasaja kunstielu);
* regulaarse vahetuse kaudu omandatud Kesk-ja Ida-Euroopa kunstialaste väljaannete kogust;
* Eesti kunstnike loomingu fotokogust, mida pidevalt täiendatakse vastavalt näitusetegevusele;
* Eesti kunstnike videotööde kogust DVD-del ja CD-R-idel;
* kunstikriitiliste artiklite koopiatest Eesti ajalehtedest ja ajakirjadest alates aastast 1993, kantuna arvutiandmebaasi (praeguseks seoses kohaliku meedia internetiseerumisega peatatud kogumisprojekt, mis omab siiski unikaalset väärtust 1990. aastate alguse osas)

2. Eesti kaasaegse kunsti alase materjali publitseerimine, trükiste (või CD-ROM-ide) initsieerimine ja väljaandmine (suuremad väljaanded: “Eesti kunstnikud 3”, 2007; "Ülbed üheksakümnendad. Probleemid, teemad ja tähendused 1990. aastate eesti kunstis", 2001, duubel CD-ROM "Videokunst ja tegevuskunst Eestis 1996-2000", 2001)

3. Igapäevane abi ja konsultatsioon KKEK külastajatele, mis sisaldab järgmisi võimalusi:

* infokogu vaba kasutamine
* interneti kasutamise võimalus
* audiovisuaalse näitusetehnika rent

II    EESTI KUNSTI PROMOTSIOON JA VAHENDUS

* KKEK on partner ja Eesti-poolne korraldaja suurtel rahvusvahelistel kunstiüritustel (Veneetsia biennaal, Berliini biennaal, Manifesta, São Paolo biennaal vms.);
* KKEK on Eesti-poolne korraldaja näitustele, mida on aktsepteerinud KKEK nõukogu;
* KKEK palub külalisena Eestisse mõne kuraatori või muuseumidirektori, et tutvustada talle siinset kunsti

III    AASTASÜNDMUS; SEMINARIDE JA KONVERENTSIDE KORRALDAMINE

Aastasündmus on KKEK tegevuse mudel, väljendades eesmärke ja ideoloogiat, millele põhineb KKEK tegevus. Aastasündmus võib olla näitus, konverents või sündmuste kompleks, tema eesmärgiks on tegeleda tänapäeva kunsti oluliste küsimustega ning tekitada Eestis rahvusvahelist tausta omav sündmus, millel oleks oluline mõju ja tähendus kodumaisele kunstielule. 1993-1997 toimusid Sorosi Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse (SKKE) aastanäitused, mis toimisid tollase Eesti kunstielu institutsionaalse keskmena. 1995, 1997, 1999 ja 2001 oli KKEK aasta suurimaks ettevõtmiseks uue tehnoloogiaga tegeleva sündmuse "Interstanding" korraldamine. Seminarid ja konverentsid on kaasnenud SKKE aastanäitusega (Eesti kui märk), toimunud SKKE aastapäeva puhul (Looking Forward...) või koostöös teiste kodu- või välismaiste kunstiinstitutsioonidega (Action-Reflection).

2002. aastast alates korradab KKEK ettekannete päevi sarjast "Lisandusi Eesti kunsti ajaloole", millega kaasnevad ka artiklite publikatsioonid (viimati “Moraalsed valikud” aastast 2006) ning mis on omamoodi jätkuks 2000. aasta rahvusvahelisele konverentsile "Kunst ja ühiskond 1990. aastatel" ning mahukale artiklikogumikule "Ülbed üheksakümnendad".

Ideoloogiast ja ajaloost
Tegevussuunad
Põhikiri
Rahvusvaheline staatus
Töötajad ja nõukogu
Logo
Otsing