ESTENG

Kurvitz ja Künnapu Vilniuse maalitriennaalil

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus teatab, et 18. juunil 2010 avatakse 14. Vilniuse maalitriennaal, kuhu on valitud Eestist osalema Raoul Kurvitz ja August Künnapu.

Antiigist saadik on maalikunst võidelnud oma “traditsiooni” staatusega. See pidev mineviku teadvustamine on kaasaegse maali jaoks üheks vastuoluliseks õnnistuseks. Paljud lähenemisviisid, mille hulgast nüüdiskunstnikud saavad valida, on olnud olemas põlvkondade kaupa. Kas maali saab kasutada piltide tegemiseks või peab ta loobuma igasugusest illusiooni loomise püüdest ja väljendama ennast läbi žesti ja käegakatsutavuse? Kas maal jääb pinnaliseks või loob hoopis sügavust? Kas maal visualiseerib ideid või meelitab tähelepanu üksnes oma materiaalsusega?

14. Vilniuse maalitriennaal esitleb maalikunstnikke, kelle loomingus väljendub traditsiooni ja uudsuse vaheline pinge ja kes on sõnastanud erinevaid arusaamu pildist, žestist, ajast ja subjektiivsusest.

Kunstnikud: Jānis Avotiņš, John Baldessari, Romualdas Balinskas, Lina Bjerneld, Niels Bonde, Michaël Borremans, Koen van der Broek, Ina Budrytė, Damien Cadio, Henrikas Čerapas, Hadassah Emmerich, Takeo Hanazawa, Hannaleena Heiska, Jörg Herold, Kim Hiorthøy, O Jun, Patricija Jurkšaitytė, Tillman Kaiser, Eglė Karpavičiūtė, August Künnapu, Raoul Kurvitz, Matts Leiderstam, Tor-Magnus Lundeby, Viktor Man, Inga Meldere, Eglė Ridikaitė, Nina Roos, Viktor Rosdhahl, Adam Saks, Praneet Soi, Radek Szlaga, Ričardas Povilas Vaitekūnas, Aušra Barzdukaitė – Vaitkūnienė, Ruslan Vashkevich, Matthias Weischer, Alfonsas Vilpišauskas, Jakub Julian Ziólkowski.
Kuraatorid: Evaldas Stankevičius, Anders Kreuger, Magda Kardasz.
Organiseerijad: Leedu Kunstnike Liit ja Vilniuse Kaasaegse Kunsti Keskus (CAC).

14. Vilniuse maalitriennaal “Vale äratundmine”
18.06–15.08.2010
Vilniuse Kaasaegse Kunsti Keskus
Vokiečių 2, LT-01130

Lisainfo: http://www.cac.lt/en/exhibitions/future/3789

Pilt: Raoul Kurvitz, Komandanditund II, 2008

2010
2009
2008
2007
2006
Otsing