ESTENG

Samma & Toomik – Rauma Biennale Balticum 2010

 

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus teatab, et 11. juunil 2010 avatakse Rauma Biennale Balticum 2010 “What's up Sea?”, mis tutvustab kaasaegset kunsti Läänemere piirkonnas. Rauma Kunstimuuseumi korraldataval biennaalil on tänavu esindatud kunstnikud mitmetest Läänemere riikidest, sealhulgas Jaanus Samma ja Jaan Toomik Eestist.

“Tänavuse biennaali üldteema kannab pealkirja “Meri, mis toimub?” ja räägib merest ja eriti Läänemerest, selle ajaloost ja hetkeseisust rõhuasetusega ökoloogilisele vaatenurgale. Eksponeeritakse teoseid merest, veealusest loodusest ja veest ning mere ja inimelu vahekordadest ning merede määravast rollist elu säilitamisel üldisemalt,” on öelnud Rauma Biennale Balticumi kuraator Janne Koski.

Eestist on läbi aegade Rauma biennaalil osalenud näiteks Leonhard Lapin, Sirje Runge, Lembit Sarapuu, Peeter Allik ja Peeter Pere. Eelmisele Rauma biennaalile valiti Eestist Minna Hint, Jasper Zoova ja Krista Leesi.

Rohkem informatsiooni leidub Rauma Kunstimuuseumi kodulehel (http://www.raumantaidemuseo.fi/).

Rauma Biennale Balticum 2010 “What's up Sea?”
12.6.–19.9.2010
Rauma Kunstimuuseum
Kuninkaankatu 37

Osalejad: A Kassen, Johanna Billing, Katja Bjørn, BlueSoup Group, Ulu Braun, Sergei Bratkov, Egle Budvutyte, Terike Haapoja, Kaspars Groševs, Ruta Kiskyte, Dara Melnikova, Antti Laitinen, M.A.R.I.N. / Tapio Mäkelä, Miks Mitrevics, Jaanus Samma, Claudia Schmacke, Dominika Skutnik, Laura Stasiulyte, Jaan Toomik, Julita Wojcik, Vadim Zakharov, Graphics/Pasi Rauhala.

 

2010
2009
2008
2007
2006
Otsing