ESTENG

Samma & Toomik – Rauma Biennale Balticum 2010

  

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus teatab, et tänavusel Rauma biennaalil Eestit esindavad kunstnikud on valitud. Rauma Biennale Balticum 2010 “What's up Sea?” tutvustab kaasaegset kunsti Läänemere piirkonnas, tänavu korraldab Rauma Kunstimuuseum järjekorras 13. biennaali. Esindatud on kunstnikud kõigist kümnest Läänemere riigist, sealhulgas Jaanus Samma ja Jaan Toomik Eestist.

“Tänavuse biennaali üldteema kannab pealkirja “Meri, mis toimub?” ja räägib merest ja eriti Läänemerest, selle ajaloost ja hetkeseisust rõhuasetusega ökoloogilisele vaatenurgale. Eksponeeritakse teoseid merest, veealusest loodusest ja veest ning mere ja inimelu vahekordadest ning merede määravast rollist elu säilitamisel üldisemalt,” on öelnud Rauma Biennale Balticumi kuraator Janne Koski.

 

Esimene Ars Rauma toimus 1974. aastal, aastast 1979 mindi üle teemanäituse formaadile. 1983. aastal tehti otsus laiendada biennaali kogu Läänemere piirkonnale, kutsudes esinema kunstnikke nii Soomest kui Rootsist, Taanist, Poolast, aga ka tollasest Nõukogude Liidust ja Lääne- ja Ida-Saksast. 1990. aastatel muutis Rauma Biennale Balticum taas oma formaati, muutudes toimkonnapõhiselt kuraatoripõhiseks ürituseks. Eestist on läbi aegade Rauma biennaalil osalenud mitmed kunstnikud, näiteks Leonhard Lapin, Lembit Sarapuu, Peeter Allik ja Peeter Pere. Eelmisele Rauma biennaalile valiti Eestist Minna Hint, Jasper Zoova ja Krista Leesi.

Rohkem informatsiooni leidub Rauma Kunstimuuseumi kodulehel.

  

Rauma Biennale Balticum 2010 “What's up Sea?”
12.6.–19.9.2010
Rauma Kunstimuuseum
Kuninkaankatu 37

 

PILT:
Jaanus Samma 'Boy I' , 'Boy II' (2006).

 

 

2010
2009
2008
2007
2006
Otsing