ESTENG

Au tööle! Au raamatukujundajatele!

On rõõm tõdeda tõika, et Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse 2007. aasta kirjastustegevus sai igaaastasel 25 Eesti kaunima raamatu konkursil auhinnatud lausa 100 %-liselt!

Hip-hip-hurraa! Nii selgub statistikast ehk seda räägivad arvud: nimelt anti 2007. aastal selle asutuse poolt välja kaks originaaltrükist (mainimata ühte tellitud kordustrükki) ja mõlemad pääsesid vastavalt konkursil ka veerandsaja kaunima raamatu hulka. Et konkursi korraldajad on Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Rahvusraamatukogu ja Eesti Kirjastuste Liit, tuleb tunnustust lugeda proffide hinnanguks. Kliki ja veendu: http://www.nlib.ee/84422 ja http://www.estbook.com/files/c89/Leht_raamat_2_2008.pdf

Auhinnatud raamatud olid kunstiteaduslike artiklite kogumik EESTI KUNSTNIKUD 3 / ARTISTS OF ESTONIA 3 ja Marko Mäetamme kataloog I LOVE MY FAMILY projektile, mis esindas Eestit 52. rahvusvahelisel Veneetsia kunstibiennaalil. Esimese kujundas trükikõlbulikuks old school raamatumeister Andres Tali ja teise new wave imelaps Indrek Sirkel, mõlemad trükised toimetas komavigadevabaks Andreas Trossek.

Ei pea häbenema asjaolu, et preemiatrükised on saanud tormilise vastuvõtu osaliseks ka meie vabariigi kirjutavas pressis ja ühes artiklis on juletud välja lasta isegi kriitikanooli Andres Tali pihta! Kui meeldivalt ebatüüpiline Eesti (kujundus)kunstimaailmale! Siiski, kui keegi peaks end pärast lahingut kuidagi ekstra-haavatuna tundma, siis on see Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse palgaline kunstiajaloolane Trossek, kes aitas oma vabast ajast 2007. aastaks kohalikele raamatulettidele toimetada lisaks veel kaks kunstitrükist (album NARRATIIVSUS PILTIDES: EESTI '00 AASTATE AUTORIKOOMIKS ja autobiograafia MARKO MÄETAMM), millest aga kumbki mingil põhjusel raamatukujundusedetabelisse ei pääsenud. Miks?! Mis neil siis viga oli? Kas keegi oskab säärast ebaõiglust kuidagi mõistlikult selgitada, ah?

 

 

2010
2009
2008
2007
2006
Otsing